Сім головних причин відхилити пропозицію про роботу

 

Багатьом знайома ситуація: ви ретельно продивляєтеся вакансії, ходите на співбесіди, погоджуєтеся на, здавалося б, перспективну роботу, але з часом розумієте, що все не так, як повинно бути, звільняєтеся, і все йде по колу.

Щоб припинити наступати постійно на одні і ті ж граблі, ретельніше перевіряйте роботодавця та запам’ятайте основні причини, через які варто відхилити пропозицію про роботу.

Намальовані перспективи

Вас запросили на співбесіду у сумнівну компанію, і ви пішли з цікавості. Роботодавець змальовує вам прекрасні перспективи. Мовляв, це поки у нас і зарплатня маленька, і в офісі не вистачає комп’ютерів, і клієнтської бази немає, але з часом наша компанія стане лідером на ринку, а на вас очікують небачені раніше доходи.

Можливо, роботодавець не думає вас надурити, а сам щиро вірить у сказане. Але перш ніж погоджуватися на пропозицію з перспективою, добре подумайте. Адже згідно зі статистикою, з усіх починань виживають лише 10% компаній.

Корпоративна культура

Працювати у компанії вам повинно комфортно. Тому, перед тим як погоджуватися на пропозицію, дізнайтеся, чи доведеться вам дотримуватися суворого дрес-коду, наскільки критично керівництво ставиться до запізнень, чи «відпускають» працівників у відпустку або на лікарняний тощо. Якщо стиль роботи команди викликає у вас негативні емоції, відхиляйте таку пропозицію.

Репутація

Перш ніж погоджуватися на заманливу роботу, не зайвим буде перевірити репутацію компанії. Прочитайте відгуки про роботодавця в інтернеті, перевірте блеклисти, запитайте у працівників організації про тонкощі роботи. Зверніть також увагу на плинність кадрів: якщо у компанії дуже часто з’являється багато вакансій – тут явно щось не те.

Низька зарплатня

Якщо вам пропонують заробітну плату не просто нижчу за ваші очікування, а й нижчу за дохід на минулому місці роботи, то варто добре обдумати цю пропозицію. Погодитися на роботу, яка передбачатиме цікаві завдання, професійний розвиток та підвищуватиме статус вашого резюме можна, і така мотивація цілком нормальна. Але ви повинні чітко розуміти, як проживете на нижчий дохід, та чи погодиться на це ваша сім’я.

Робота як якір

Коли ви хочете розвиватися, робити щось більше або отримати кар’єрне зростання, а робота своєю буденністю та відсутністю будь-якого руху, наче якір, тягне вас на дно, ви починаєте відчувати пригнічення, яке з часом призводить до професійного вигорання. Якщо у вас є чіткі кар’єрні цілі, то занадто проста праця може їх вбити та змусити вас сумніватися у своїх здібностях. Тому від роботи, яка не передбачає ніякого розвитку і занадто легка для вас, краще відмовитися.

Ненависть до роботи

Ви щасливі від того, що кинули таку ненависну роботу, вирушаєте назустріч новим можливостям, але потрапляєте у схоже пекло. Намагайтеся розібратися у причинах замкнутого кола: можливо, ви самі заганяєте себе у скажений ритм роботи і за короткий проміжок часу втомлюєтесь від усього. Але, можливо, вас дратує сфера вашої діяльності.

Фінансова туманність

Не варто сліпо вірити туманним зарплатним перспективам, про які у всій красі розповідає роботодавець. Якщо вам обіцяють більшу заробітну плату, ніж на ринку, але її будуть виплачувати преміями, треба подумати над такою пропозицією. Так, щомісячні премії можливі, але якщо вони, за словами роботодавця, складатимуть 75% від всієї зарплати – можна запідозрити обман.

thepoint.rabota.ua

 

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад